Pilt kunstiteosest „Europa“, mis kujutab tulevikku, kus idee Euroopa kodanikust on endiselt olemas, kuid keegi ei mäleta enam selle seoseid geograafiliste piiridega. © Projects by IF
Pilt kunstiteosest „Europa“, mis kujutab tulevikku, kus idee Euroopa kodanikust on endiselt olemas, kuid keegi ei mäleta enam selle seoseid geograafiliste piiridega. © Projects by IF

Reisige 2000 aasta kaugusele tulevikku, et vaadata tagasi meie tänapäeva maailmale.

Collecting Europe on kolme organisatsiooni – Goethe Instituudi, Victoria ja Alberti (V&A) Muuseumi ning Briti Nõukogu – koostööprojekt. Selle projektiga kutsutakse õpilasi ja kunstnikke kogu maailmas kujutama ette, milline paistab meie olevik tulevikust vaadatuna.

Projektile andsid hoo sisse 12 rahvusvahelist kunstnikku, kellel paluti kujutada, milline võiks Euroopa olla 2000 aasta pärast. Neid 12 tööd saab näha V&A Muuseumis. Neile lisanduvad varsti uued kunstiteosed, õpitoad, arutelud ja muud üritused.

Projekt Collecting Europe kutsub inimesi üles kahtlema piiride, identiteedi ja rahvuste ideedes – need teemad on olulised nii Euroopas kui ka mujal maailmas.

Loo veebis oma kujutlus Euroopast

Kolm organisatsiooni on loonud veebisaidi collectingeurope.net, millelt leiab:

1. Kolm organisatsiooni on loonud veebisaidi collectingeurope.net, millelt leiab:

2. Küsitluse, milles palutakse vastata piiride ja identiteediga seotud küsimustele. Mõni näide:

•Kas suudad ette kujutada riikideta maailma? Jah/ei

•Digitaalne kodakondsus võib asendada rahvusidentiteeti. Nõustun / ei nõustu

•Kas oleksid nõus olema romantilises suhtes robotiga? Jah/ei

Vastates neile küsimustele, loovad kasutajad värvilise kuju – maailma, mis koosneb nende piiride ja riigipiiride ideedest. Kasutajate vastused kogutakse kokku ja kõik osalised saavad oma vastuseid teistega võrrelda. Seeläbi on võimalik uurida, kuidas inimesed eri riikidest ja vanuserühmadest on igale küsimusele vastanud.

Õpi koos projektiga Collecting Europe

Collecting Europe täieneb ka 2017. aastal, et pakkuda inglise keele õppijatele materjali, mis käsitleb identiteeti ja piire.

Välislingid