The London Book Fair

“Oleme kindlad, et programm pakub ohtralt inspiratsiooni ja tekitab püsivat huvi Balti riikide kirjanduse vastu.”

Londoni Raamatumessi direktor Jacks Thomas

Briti Nõukogu koos Londoni Raamatumessi, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Läti Kirjanike ja Tõlkijate Maja ning Leedu Kultuuriinstituudiga korraldavad ühiselt Londoni Raamatumessi (10.–12. aprillil) peakülalistena kultuuriprogrammi, mis viib Londonisse kaksteist Balti riikide kirjanikku. Lisaks Londoni Raamatumessi programmile toimub erinevaid kirjandussündmusi nii Suurbritannias kui Eestis, Lätis ja Leedus terve aasta jooksul.

Eesti delegatsiooni kõige olulisem esineja, nn “päevaautor” on kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt. Tema sulest on ilmunud üle 40 teose eri žanrites, sealhulgas romaane, mälestusi ja lasteraamatuid. Veel kuuluvad Eesti delegatsiooni Maarja Kangro, Andrei Ivanov ja Rein Raud.

Lätit esindab päevaautorina Nora Ikstena, Läti üks mõjukaimaid proosakirjanikke ja esseiste ning koos temaga Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore ja Inga Ābele. Leedut kõige loetum tänapäeva Leedu autor, kirjanik ja kunstiajaloolane Kristina Sabaliauskaitė ning Tomas Venclova, Undinė Radzevičiūtė ja Alvydas Šlepikas. Londoni Raamatumessi kultuuriprogramm pakub harukordse võimaluse kohtuda kolme Balti riigi kirjanikega ning kuulata nende vestlusi oma Briti kolleegidega rahvusvahelise kirjanduspubliku ees.

Kirjastajatele, kirjandusagentidele ja teistele kirjandusala professionaalidele suunatud Londoni raamatumessile järgneb 13.–14. aprillil Coronet Print Room teatris eesti kirjanduse pidu EstLitFest. Esinevad eesti ja inglise kirjanikud ja muusikud, esitletakse värskelt Ühendkuningriigis ilmunud eesti kirjandust. Üritusega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar: “Võin uhkusega öelda, et tänapäeva Eesti kirjandus on mitmepalgelisem ja dünaamilisem kui eales varem. Loomulikult on aktiivse kirjanduselu nurgakiviks kirjanikud. Samuti oleme tohutult tänulikud suurepärastele tõlkijatele, kes vahendavad meie kirjasõna ja mõtteid teistele kultuuridele, teistele lugejatele – nemad teevad ka võõrad kultuurid meile mõistetavaks ja elavaks. Oleme tõeliselt rõõmsad, et aastal 2018, mil Eesti, Läti ja Leedu tähistavad iseseisvuse sajandat aastapäeva, on meie rikkalik ja mitmekülgne kirjandus Londoni Raamatumessil aukohal.”

Londoni Raamatumessi direktor Jacks Thomas: “Oleme kindlad, et programm pakub ohtralt inspiratsiooni ja tekitab püsivat huvi Balti riikide kirjanduse vastu.”

 

Mihkel Mutt
Mihkel Mutt. Photo (C) Gabriela Liivamägi.
Maarja Kangro
Maarja Kangro. Photo (C) Dmitri Kotjuh.
Andrei Ivanov. Photo (C) Jyri J. Dubov.
Rein Raud
Rein Raud. Photo (C) Gabriela Liivamägi.

Mis on Londoni Raamatumess?

Londoni Raamatumess on üks maailma tuntumaid ja suuremaid professionaalidele mõeldud raamatumesse, mis on suunatud kirjastusõiguste müügile ja vahendamisele. Igal kevadel toimuval suursündmusel on oluline koht kõikide suuremate kirjastajate kalendrites ning mess pakub võimalust avastada ning mõista kirjandus- ja kirjastusmaailma värskemaid trende ja tulevikusuundi.

Londoni raamatumessi toimumiskoht ja lahtiolekuajad:
The London Book Fair, Olympia London, Hammersmith Road, London, W14 8UX
T 10. ja K 11. aprill: 09.00–18.30
N 12. aprill: 09.00–17.00.

 

Meie põhipartner Eestis: Eesti Kirjanduse Teabekeskus

Teabekeskus on sõltumatu kirjandusagentuur, kes töötab selle nimel, et võimalikult palju võimalikult head eesti kirjandust ilmuks väljaspool Eestit võimalikult heas tõlkes. Teabekeskus loob ja arendab suhteid väliskirjastajatega, koolitab eesti kirjanduse tõlkijaid ja hoiab neid kursis eesti kirjanduses toimuvaga, lähetab eesti kirjanikke välisfestivalidele ja valmistab ning levitab teabematerjale eesti kirjanduse kohta. Teabekeskus on kohal rahvusvahelistel raamatumessidel Frankfurtis, Londonis ja Göteburgis.

Välislingid