Briti Nõukogul ja GREATi kampaanial on hea meel tutvustada esimest lühifilmi Shakespeare’i teostest inspireeritud filmide seeriast, mis toovad vaatajani Suurbritannia loomesektori paremiku.

5. jaanuaril välja tulnud SBTV „Kaheteistkümnendas öös” teevad kaasa viis Suurbritannia artisti: Maverick Sabre, Nego True, NoLay, Eyez ja Mic Righteous, kes on loonud uued laulutekstid Shakespeare’i samanimelise näidendi alusel. Peale selle võib kuulda muusikaprodutsent Harry Love’i originaalset rütmikeelt. Globe’i Sam Wanamakeri teatrimajas üles võetud film kujutab endast Shakespeare’i moodsat tõlgendust.

„SBTVs on koostöö väga tähtis. Me toome kokku eri valdkondade artistid ja paneme kehtivad normid proovile. Shakespeare’i näidenditel on tänapäevani tugev kultuuriline mõju, mis peegeldub nii keeles, mida kasutame, kui ka filmides ja meelelahutuses, mida tarbime. Noorematel põlvkondadel on aga sageli keeruline selle keelega suhestuda. Seetõttu oleme kokku kutsunud mõned tänapäeva lemmikpoeedid, et ühele Shakespeare’i märgilisemale teosele, „Kaheteistkümnendale ööle”, värske tõlgendus anda ning selle kaudu eri põlvkonnad üksteisele lähemale tuua ja noorte teadlikkust suurendada. Head elamust!” – Jamal Edwards

Välislingid