Changemakers Academy
Changemakers Academy

„Changemakers Academy“ on kaks kuud kestev sotsiaalse ettevõtluse programm, mida korraldab Eesti sotsiaalsete ettevõtete võrgustik ja mis on suunatud 14–19aastastele noortele. Erineva kultuuritaustaga meeskonnad teevad koostööd sotsiaalsete ettevõtetega, et viia ellu idee, mille jaoks neil muidu ei oleks olnud ei aega ega ressursse.

Meeskonnad kohtuvad sotsiaalsete ettevõtjatega, koostavad ülevaate projektidest, mida oleks võimalik koos ellu viia, ja panevad paika turundusplaani. Seejärel määratakse meeskondadele kogenud juhendajad ning koos omandatakse teadmisi kultuuridevahelisest meeskonnatööst ja arendatakse ärioskusi. Nii omandavad noored väärtuslikud oskused ja saavutavad tänu oma reaalsele töökogemusele tööturul eelise; sotsiaalsed ettevõtted omakorda saavad seeläbi oma projektide elluviimiseks vägagi vajalikku abi. 

Seni on „Changemakers Academy“ teinud teiste seas koostööd Eesti Pimemassööride Ühingu ja Uuskasutuskeskusega, mis on riigi suurim taaskasutusettevõte. Osalejad väärtustavad oma värskelt omandatud ärioskusi, kuid programmi muudab eriti silmapaistvaks sildade ehitamine eri kogukondade vahele, sest keskendutakse üldisele hüvangule ja sotsiaalsetele ettevõtetele: „Oli väga tore päev, kuigi minu jaoks pisut raske, sest mu emakeel on vene keel. Oli hetki, mil ma ei saanud kõigest aru, kuid sellest pole midagi! Nii tore päev oli! Minu jaoks oli see hea võimalus harjutada eesti keelt, väga ainulaadne võimalus, ja ma sain palju uusi tuttavaid.“

Välislingid