Lasnamäe district in Tallinn
©

Lasnaidee

Lasnamäe on Tallinna suurim linnaosa: piirkonna nõukogudeaegsed paneelelamud on koduks ligi kolmandikule pealinna elanikest. Lasnamäel elab ka Tallinna suurim vene keelt kõnelev kogukond. Briti Nõukogu on Lasnaidee/Ласнаидея meeskonnaga koostööd teinud juba alates 2016. aastast, et kohaliku kogukonna tihedamale koostööle kaasa aidata ning inspireerida lasnamäelasi oma linnaosa ning elukeskkonna arengu vastu rohkem huvi tundma. 

Mõned nopped programmist:

  • Briti Nõukogu toel on Lasnaidee/Ласнаидея meeskond korraldanud piirkonnas töötubasid ja sündmusi läbi kogu aasta. Teemad ulatuvad linnaaiandusest disaini, spordi, lugemisringide ja joogatrennideni – et iga kohalik leiaks programmist midagi sobivat ning võimaluse töötada meeskonnana koos teiste piirkonna elanikega.  
  • Mitmed meetodid on ootamatud ja uued: et aidata korteriühistutel tavapärastele probleemidele teise nurga alt vaadata, kasutas Lasnaidee edukalt näiteks foorumteatri formaati.
  • Üheks suurematest edulugudest võib kindlasti pidada Lasnamäe piirkonna esimese suure kogukonnaaia rajamist. Laagna aiast on tänaseks saanud ka regulaarsete töötubade ja kogunemiste toimumispaik, sündmusi aitab korraldada järjest suurem arv nii eesti kui venekeelseid vabatahtlikke, kellest pea kõik elavad Lasnamäel, mis muudab ettevõtmised jätkusuutlikumaks ning loob tõeliselt tihedad sidemed kogukonnaga.
  • Lasnaidee/Ласнаидея programm kasvab ja muutub pidevalt, katsetades aina uute kogukonna kaasamise viiside ja meetoditega: hiljuti pandi algus elavale raamatukogule ja kutsuti Lasnamäe noori linnaruumimängu disainides piirkonda uuel moel avastama.

Välislingid